SUPERNATURALStačí jen uvěřit, a otevře se ti brána do magického světa

Další Japonské urban legendy...

Publikováno 23.12.2017 v 16:05 v kategorii Legendy, přečteno: 76x

Zdravím po deeelší době :D. Rozhodla jsem se sem dát pár dalších Japonských legend protože minulý článek se vám líbil...:)
NURE ONNA (濡女)
První z dost děsivých Urban Legends je Nure Onna, alias Hadí žena. Je často popisována jako tři sta metrů dlouhý had s dlouhými drápy a tesáky a krásnými černými vlasy. Ať tak či tak, i teď vzbuzuje hrůzu.

Její záměry nejsou známy. V některých příbězích se objevuje jako monstrum dostatečně silné na to, aby rozdrtilo svým ocasem kmeny stromů nebo lidi. Má u sebe uzlíček připomínající dítě, který používá k přilákání obětí. Pokud ona osoba nabídne, že jí dítě podrží, Nure Onna ho pustí.
Pokud se ho pokusíte zbavit (a ukáže se, že to vlastně dítě není), balíček ztěžkne a zabrání vám v útěku. Nure Onna pak použije jazyk, aby vysála krev z těla své oběti.V jiných příbězích zase Nure Onna hledá samotu. Prudce reaguje na ty, kteří jí obtěžují. Ty pak stihne stejný osud jako ty, kteří jí "dítě" nepodrží.

JINMENKEN
Jinmenken jsou psi s lidskými hlavami, kteří se objevují v noci v japonských městech a běhají neuvěřitelnou rychlostí podél silnic. Mohou také mluvit, ale říká se, že jsou buď neslušní, nebo vás požádají, abyste je nechali být.Tato legenda je vyjímečná tím, že neplatí, že jejich objevení znamená smrt, nicméně mohou způsobit dopravní nehody. Kdo by se nelekl psa s lidskou tváří, že.
Existují ale i svědci, kteří říkají, že tito psi jsou ve skutečnosti japonští makakové. Mají srst jako psi, ale obličej podobný lidskému.

KOKKURI-SAN
Kokkuri je japonská verze desek ouija a stala se populární v éře Meidži. Nepoužívá se klasická kupovaná deska, která je v Evropě známá, ale "hráči" zapisují znaky a umisťují prsty na mince, než se Kokkuri-san zeptají na otázku. Tato hra je velmi populární na středních školách, ale obestírá jí spousta pověr.
Tak například existuje varianta, že Kokkuri.-san říká hráčůn pouze datum jejich smrti. Také se říká, že se nemusíte Kokkuri-san na nic ptát, ale musíte "dohrát" hru správně. Buď tím, že řeknete Kokkuri sbohem, než opustíte hru, nebo likvidací herní desky v určitém čase. Například tím, že utratíte mince nebo vypíšete pero, se kterým jsme psali znaky. Pokud tak neučiníte, vy i ostantí hráči zemřete.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?