SUPERNATURALStačí jen uvěřit, a otevře se ti brána do magického světa

Japonské Urban Legends

Publikováno 11.02.2016 v 14:39 v kategorii Legendy, přečteno: 134x

Japonské Urban Legends (都市伝説 Toshi Densetsu) jsou v současné době velmi populární, ale získat o nich jakékoliv informace je prostě nemožné. Co jsou to Urban Legends? V překladu jsou to městké legendy/fámy, které mají buď pobavit, nebo vyděsit. Jedno ale mají společné. Jedná se vesměs o moderní legendy a snad i proto jsou o to víc děsivější.
TEKE TEKE
Teke teke je další japonská legenda, tentokrát ale ještě děsivější a stejně tak nechutná. Jsou tu dvě rozdílné verze, ově dvě jsou ale opravdu strašidelné. Podle prní verze se prý jedná o mladou dívku, která v mládí spadla pod vlak. Ten jí přeřízl na dvě půlky. Její horní půlka od té doby chodí ulicemi. Má s sebou kosu nebo motorovou pilu a dělá zvuky, které prý znějí jako "teke teke". Pokud nejste dostatečně rychlí, přeřízne vás na dvě půlky, stejně jako byla kdysi zmrzačena ona.
Existuje ale i verze číslo dvě. Podle ní dívka jménem Kashima Reiko spadla pod vlak a krom toho, že zemřela, také přišla o nohy. Kashima straší na toaletách na nádražích. Vždycky požádá cestujícího, aby jí řekl, kde jsou její nohy. Pokud odpovíte špatně, o své nohy přijdete. Abyste se zachránili, musíte říct, že její nohy jsou na nádraží Meishin a odpovědět, pokud se zeptá, kdo vám to řekl.
Existuje příběh, kde se vyskutuje ona první verze. Jeden chlapec šel prý večer domů ze školy, když v tom spatřil krásnou dívku opírající se lokty o parapet. Na chvíli se na sebe usmáli. On se divil, co dělá dívka v chlapecké škole, ale než se o to mohl nějak více zajímat, dívka vyskočila z okna a on uviděl, že jí půlka těla chybí. Vystrašený stál na chodníku, ale než mogl utéct, dívka ho přesekla na dvě půlky.
Na toto téma existuje poměrně morbidní film. Trailer najdete zde. Varuji vás předem, není to nic příjemného, takže pokud nemáte rádi horory, nedoporučuji.

AKA MANTO
Aka Manto, mnou amatérský přeloženo jako červenopláštník, je legenda o duchovi strašícím na školních toaletách. Opět jsou tu dvě verze. Buď se vás zeptá, jestli chcete modrý nebo červený papír. Častější je ovšem otázka "Modrý nebo červený plášť?". Byl popisován jako muž, který byl za svůj život díky své kráse neustále pronásledován obdivovatelkami. Po smrti nosí masku, aby zakryl svou tvář.
Když jste na toaletě (obvykle v poslední kabince), záhadný hlas se vás zeptá, jestli modrý, nebo červený plášť (eventuelně papír). Pokud odpovíte, že červené, zraní vás (a pravděpodobně i zabije), takže se vaše oblečení zbarví do červena. Pokud odpovíte, že modrý, bude vás červenopláštník škrtit, dokud váš obličej nezmodrá. Pokud se pokusíte ho přechytračit a odpovíte jinou barvu, budete odvlečeni do podsvětí. Svůj život můžete zachránit jedině tak, že odpovíte "žádný".
Samozřejmě opět existují různé verze. Někdy se místo Aka Manto setkáte s Aoi Manto (ne červená, ale modrá), nebo se vás zeptá na plášť, ne na papír. Dokonce v jedné verzi je místo papíru nebo pláště vesta. Policisté, muž a žena, byli zavoláni do školy poté, co některý ze studentů nahlásil, že na dívčích záchodech slyšel mužský hlas. Zatímco policista čekal na chodbě, policistka odešla na toalety. Když se v poslední kabince ozval hlas, "Máme obléct červenou vestu?", policista odpověděl, že ano. Následoval hlasitý výkřik a rána. Když policista vstoupil, našel svou partnerku bez hlavy. Její krev se vsákla do vesty, která zrudla.
Další, poněkud směšná, verze říká, že když se zeptáte na žlutý plášť, jste nuceni strčit hlavu do záchodu. Nechutné, ale lepší než umřít.

FATAL FARE
Tahle fáma se týká osamělých taxikářů, kteří řídí v noci, uprostřed krupobití. Legenda praví, že před taxíkem se z ničeho nic objeví neznámý člověk. Onen neznámý se posadí do zadní části vozu. Požádá taxikáře, aby ho odvez na místo, které nezná, takže ho bude muset cizinec navigovat. Cestující pak do řidiče cpe stále ložitější pokyny. Projíždějí temnými uličkami města a zanedluho se ocitnou až na venkově.
Po tak dlouhé cestě (a stále to ještě nevypadá, že jsou u cíle), řidič znervózní. Otočí se na pasažéra, aby zjistil, kam že to přesně jedou. Ale cestující už tam není. Taxikář se šokován otočí zpátky k volantu, ale to už se řítí přes okraj útesu. Není to úplně klasická legenda a prevence v podstatě neexistuje. Takže pokud budete taxikář v Japonsku, dávejte si opravdu pozor.

KUCHISAKE ONNA (口裂け女)
Kuchisake Onna, alias Žena s prořízlou pusou, je nejrozšířenější a nejznámější legenda v Japonsku. Podle pověsti je to žena, která byla znetvořena svým manželem. Prý byla za svého života velmi krásná. Poprvé se tato fáma začala šířit kolem roku 1979 v prefektuře Nagasaki. Odtud se dostala do celého Japonska a ve své době způsobila opravdovou paniku. Na některých školách se prý zavedlo chození ve skupinách v doprovodu učitele. A dokonce policie posílila hlídky ve městech.
Co se týče legendy samotné, děti, které chodí v noci samy zapadlými uličkami (a nejen tam), mohou potkat ženu s chirurgickou maskou na ústech. Což není v Japonsku vůbec nic neobvyklého. Žena ale děti zastaví a zeptá se: "Jsem krásná?".
V případě, že odpovíte "ne", vás žena zabije nůžkami, které si nosí s sebou. Pokud odpovíte ano, moc si to nezlepšíte - žena si sundá svou roušku. "A teď?" Opět můžete odpovědět ano nebo ne. Určitě si dovedete představit, co se stane, když zareagujete záporně. Kuchisake Onna vás přestřihne napůl. Je nemožné jí utéct, protože se před vámi zase objeví.V sedmdesátých letech se objevilo několik způsobů, jak jí uniknout. Některé zdroje ovšem uvádí, že když jí odpovíte, že je průměrná, zmatete jí. Nejistá tím, co má udělat, dá vám dostatek času na útěk, zatímco přemýšlí.
V některých variantách příběhu jí můžete rozptýlit tím, že po ní hodíte ovoce nebo sladkosti, které se bude snažit chytit, a vy budete moct utéct. Ale pozor, pokud vás bude honit, nemáte šanci. Další a poslední šancí prý je zeptat se jí, jestli jste vy krásní. To jí prý tak zblbne, že sama odejte. I když bych na to tak úplně nesázela.
Kuchisake Onna je opravdu populární. Na YouTube můžete najít stejnojmenný film, mangu a anime. Velmi populární je strašit touto fámou už odrostlejší děti, aby samy necouraly po nocích.

TOIRE NO HANAKO-SAN
Hanako-san (z toalet) je také velmi populární. Jde o pověst z II. světové války o dívce, která okupuje záchody (nejčastěji ve škole). Objeví se, když někdo vyřkne její jméno.
Pokud vstoupíte na dívčích záchodech do třetí kabinky, třikrát zaklepete a zeptáte se: "Jsi tam, Hanako-san?", ozve se odpověď ("Jsem tady."). Pokud vstoupíte dovnitře, bude tu malá dívka v červené sukni.
Tato legenda je opravdu populární. Pokud si vzpomenete na školní léta, možná jste se svými spolužáky/spolužačkami vyvolávali duchy. Pro mnohé je to buď zkouška odvahy, v USA se vyvoláváním duchů (nebo Bloody Mary) zasvěcují nováčci (např. noví studenti ve škole). Takto podobně se v Japonsku vyvolává Hanako-san.
Tato legenda má nejvíce podob. Liší se školu od školy, prefekturu od prefektury. Předně, Hanako-san je popisována obvykle jako dívka s krátkými černými vasy a červenou sukní. Co se její povahy týče, bývá označována za škodolibou, zlou osobu.
V prefektuře Yamagata se říká, že když Hanako odpoví a vy vstoupíte, sežere vás tříhlavý ještěr, který jen napodobil dívčí hlas. V Iwate zase uslyšíte, že poté, co zavoláte na Hanako-san, ze dveří se vynoří bílá ruka. Ale co se stane poté, to už se neví. Co se Kanagawy týče, po zvolání jejího jména se vynoří ruka potřísněná krví.
A jedna zajímavost na konec. V padesátých letech minulého století bylo jméno Hanako nejpoužívanější v Japonsku. V této době pravděpodobně také tato legenda vznikla.Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Hanka 11.02.2016 v 16:58 Jakákoli (byť strašidelná) legenda ze záchodů mi přijde tak vtipná, že se jí ani nebojím... :D


 • Stiak 23.02.2016 v 06:54 OH MY FUCKIN GOD.

  Japonský legendy jsou kurva úžasný. *w*
  O některých jsem slyšela, a ještě o dalších taky, a přijde mi to...
  Mnohem, mnohem kvalitnější, než jakákoliv "wannabe Creepypasta" (prostě když si někdo vytvoří shit a chce, aby z toho byla děsivá Creepypasta)

  Kuchisake-onna je pro mě sporná. Už jsem tohle probírala s hodně lidma (tedaa, probírala jsem spíš Jeffa the Killera, ale Kuchisake-onna je skoro to samý, taky to má rozřízlou hubu, jen to je kvalitnější... :D)
  Otázka je, jestli vůbec je možný, aby po rozříznutí pusy někdo nezemřel na vykrvácení...
  Jako Kuchisake působí trochu ještě logicky, Jeff ne...
  XD

  Krásný článek, zatraceně se mi líbí :>
  To je něco pro mě tohle :3


 • Veiii 06.05.2016 v 13:07 Děkuji :3 taky mám ráda takovéhle články, nejprve jsem si myslela že jsou japonské legendy nějaké hovadiny pro malé děti ale jakmile jsem viděla jednu u Rotha Welldena, neodolala jsem :3 :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?